Nadace MiddleCap.help pomáhá již od dob covidu

Nadace MiddleCap.help vznikla v období covidu. Právě tehdy bylo zapotřebí poskytnout pomoc ohroženým skupinám a nejzranitelnějším, tedy především dětem a seniorům. Pomáhá však dodnes, zaměřuje se na děti, zdraví a umění. Nadace MiddleCap.help je partnerským projektem společnosti MiddleCap, která má své aktivity na Slovensku, v Česku, ale také ve Velké Británii. Už v dřívějších dobách firma podporovala znevýhodněné skupiny, vzdělávací instituce, nemocnice, sportovce i rodiny v nouzi. V době covidu se však zrodil nápad nadace, MiddleCap tehdy vyčlenil 500 000 eur na boj s COVID-19. S čím konkrétně pomohli?

Pomoc v těžkých časech pandemie

Když byl nedostatek respirátorů, nadace zajistila jejich dodávku na dětská oddělení nemocnic a další místa, kde byly potřeba. Respirátory také rozdávala seniorům, v době, kdy byly potřebné pro návštěvu obchodů s potravinami či lékáren. Podařilo se dodat tisíce roušek, ochranných oděvů, brýlí i testů na koronavirus. Do nemocnic putovalo také 200 setů speciálních obleků pro operatéry.

Podpora dětí je prioritou

Na dětech stojí naše budoucnost, proto je potřeba investovat do jejich zdraví, bezpečí i vzdělání. MiddleCap.help podporuje sportovní výkony i umělecký talent. Po tři roky byl MiddleCap partnerem Dětské univerzity, díky níž se mohli děti ve věku 9 až 14 let vzdělávat v nové formě. MiddleCap se podílel i na tvorbě Terapeutického hřiště v Národním ústavu dětských chorob v Bratislavě. Hřiště obsahuje makety diagnostických přístrojů, děti si je mohou osahat, aby se při reálných vyšetřeních nebály. Na pomoc dětem se zaměřuje i charitativní běh No Finish Line. Aktuálně se hledá subjekt, který by se uběhanými kilometry podpořil. Předsedou dozorčí rady nadace je Miroslav Výboh, honorární konzul Monackého knížectví. Sám je velkým milovníkem kultury, zaměření nadace na děti, zdraví a kulturu mu dává smysl.

Publikováno: 14. 12. 2022 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Finance

Autor: Milena Dvořáková