Co zvážit při výběru tiskárny čárového kódu?

Existuje celá řada výrobců tiskáren plastových karet. Mají různé funkce a samozřejmě se liší také jejich cenovka. Jak zjistit, co přesně vlastně potřebujete? Nenechte se ovlivnit marketingovou hantýrkou a hlídejte si parametry, které jsou pro vás opravdu důležité.

V prvé řadě zvažte, co vás k nákupu tiskárny čárového kódu vede. Budete potřebovat tisknout zákaznické kartičky v objemu tisíců ročně, nebo chcete vytvářet plastové karty zaměstnancům, kterých jsou jen desítky? Potřebujete je opatřovat čipem? Musí být potištěné oboustranně? Ujasněte si, na co karty budou sloužit a jak by měly vypadat.


Jaké otázky si položit?

Tiskárnu byste měli vybrat podle následujících kritérií:

Typ tisku – jednostranný/oboustranný tisk, bílé okraje? Přímý tisk, nebo ten z retransferové tiskárny, který vypadá reprezentativněji?

Odolnost – laminátová vrstva proti odření, O-Panel (overaly), ochranný vrstva varnish. Zmiňovaná retransferová tiskárna zaručuje asi dvojnásobnou životnost už v základu.

Schopnosti – pokud půjde třeba o kartu používanou ke zaznamenávání příchodu a odchodu, budete potřebovat do tiskárny dodat zabezpečovací modul.

Objem tisku – průmyslové tiskárny nezaskočí ani větší objem. Kompaktní tiskárny jsou častokrát nákladnější na provoz.


Co dále budete potřebovat?

Tiskárna plastových karet je pochopitelně základ, ale nezapomeňte dokoupit také samotné karty, barvicí ribbony, laminátor, podpisovou podložku, čtečku či snímač karet. Hodit se bude i speciální software pro návrh karty, ušetří dost času.

Nejste z těch všech informací vůbec moudří? V klasických tiskárnách se vyzná spousta lidí, tiskárny plastových karet jsou ale natolik specifické, že opravdu není ostuda požádat o radu zkušeného prodejce. Spojte se s firmou CPD-REAtrade, v nabídce má tiskárny čárového kódu značek Evolis a Zebra, její zaměstnanci vám poradí s výběrem.

Publikováno: 17. 05. 2023

Kategorie: Podnikání

Autor: Simona Jarošová