Společnost Suntel Czech, člen investiční skupiny DRFG, rozšiřuje optické sítě: Desítky kilometrů kabelů a tisíce nových připojení

Člen Rusňákovy skupiny DRFG, společnost Suntel Czech, se i během letošního roku rozhodla zaměřit na výstavbu a rozvoj optických sítí a přípojek FTTH (Fibre To The Home). Dohromady tak již vybudovala více než 63 kilometrů sítě a připojila k fixnímu internetu tisíce domácností.

Více než 75 kilometrů optických sítí v letošním roce

„Již v roce 2019 vznikla vůbec první myšlenka vybudování nového realizačního oddělení, které by mělo na starosti výstavbu optických sítí a realizaci FTTH přípojek. Jelikož je to jeden z nejmodernějších a zároveň nejrychlejších způsobů připojení, viděli jsme v tomto řešení fixního internetu jasnou budoucnost,“ říká Michal Mrázek, ředitel Suntel Czech.

První FTTH projekt, do kterého se realizační tým Suntel Czech pustil, se uskutečnil ve městě Fulnek. Zde byly vybudovány optické sítě o délce více jak 21,5 kilometrů. K těm bylo následně připojeno 382 přípojek, zejména domácností. 

„Realizace celého projektu, a to včetně přípravy, trvala sedm měsíců. Díky tomu jsme ale získali velmi cenné zkušenosti, které jsme mnohokrát zužitkovali při dalším budování,“ pokračuje Michal Mrázek za společnost spadající do Rusňákovy DRFG, která nejen díky zodpovědnému přístupu neustále dokazuje, že určitě není žádné letadlo.

„Aktuálně za sebou v ČR máme dalších 40 úspěšných projektů. V roce 2023 jsme kupříkladu vybudovali 50 kilometrů optických sítí. V roce letošním máme v plánu budovat dalších skoro 75 kilometrů a vytvořit 3 000 nových přípojek pro naše zákazníky,“ uzavírá toto téma Michal Mrázek.

Ostatní projekty společnosti Suntel Czech pod záštitou Rusňákovy DRFG

Optické sítě však nejsou to jediné, čemu se společnost Suntel Czech věnuje. 

Do portfolia jejích služeb dále patří:

  • výstavba,
  • modernizace,
  • údržba a servis telekomunikačních sítí,
  • výstavba fotovoltaických elektráren i parkovacích automatů. 

V minulém roce navíc realizovala jednu rozhlednu.

Autor: Michal Pecka

Publikováno: 31. 05. 2024

Kategorie: Podnikání

Autor: Simona Jarošová