Proč se vyplatí vsadit na investiční byt v atraktivní lokalitě?

Nový byt si nemusíte pořídit pouze pro vlastní potřebu bydlení, ale také jako velmi lukrativní investici. Platí to zejména v dnešní době, kdy čelíme inflaci a celkově rostoucímu riziku znehodnocení peněz na účtech. Klíčové rozhodně je, abyste si vybrali byt v atraktivní lokalitě, protože to zvyšuje také atraktivitu samotného bytu. Máte potom jistotu, že byt na dobrém místě nebude ztrácet na hodnotě, ale naopak jeho hodnota poroste.

Investiční byt v klidné lokalitě

Jednou z nejlepších lokalit v rámci České republiky z pohledu investice do bytu je určitě hlavní město Praha. Do budoucna budou žádané hlavně byty v klidných lokalitách. K tomu je dnes ideální byt k investici v Malešicích. Zde totiž roste nová rezidenční čtvrť Malešický háj, kde se nachází pouhých 107 bytů na 5 bytových domů. To zajišťuje vysokou míru soukromí, a také samotné bytové domy jsou v oblasti, která je stranou městského ruchu. Doslova na dohled je Malešický les.


Pro svůj investiční záměr si zde můžete vybírat byty o velikostech od 31 po 139 m2, ale obecně pro účely investice doporučujeme pořizovat spíše byty menší. Takový byt totiž vždy snadno prodáte nebo na něj získáte zájemce do podnájmu. Součástí bytů jsou členité architektonické prvky tvořící propojení interiéru s exteriérem:

- Balkony

- Terasy nebo předzahrádky

Také interiéry bytů jsou velmi moderně řešeny, jejich dispozice je uzpůsobena tomu, aby zde bylo dostatek světla po celý den. Interiéry byly navrhovány ve spolupráci s bytovými designéry, kteří si dali na návrhu patřičně záležet.


Financování bytu

Pokud máte dostatek finančních prostředků, je investice do bytu velmi dobrým řešením už z důvodu ochrany vašich peněz. Možnost investice můžete zvážit ale také tehdy, pokud si potřebujete na byt vzít hypotéku. Potom lze využít služeb zvýhodněného financování, které vám nabídne prodejce bytu přes partnerskou společnost.

Publikováno: 30. 04. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Simona Jarošová