Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz. Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí. Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky. Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Zlato láme rekordy: Je správný čas investovat?

Zlato v posledních týdnech zaznamenalo strmý růst ceny a mnozí investoři se ptají, zda je to ten pravý čas pro nákup. Cena zlata atakuje rekordy a někteří analytici předvídají, že tento trend bude pokračovat i nadále.

Pro Čechy je důležité vědět, že žádná česká mincovna zlato ve formě cihel a slitků nevyrábí. Na našem trhu se tak nejčastěji setkáte se zlatými cihlami švýcarských rafinérií. Je ale důležité zdůraznit, že ceny se u různých prodejců mohou lišit a to i u identických slitků.

Pokud uvažujete o investici do zlata, je důležité zvolit konzervativní přístup a nakupovat pouze fyzické zlato v podobě cihel nebo mincí. Vyhněte se všem formám virtuálního zlata, spoření do zlata a nákupu akcií zlatých dolů. Tyto investice s sebou nesou rizika, která u fyzického zlata nenajdete.

Investice do zlata je vnímána jako bezpečný přístav v dobách nejistoty. Zlato si v historii udrželo svou hodnotu a v dobách inflace se ukázalo jako dobrá ochrana úspor. Pokud se tedy rozhodnete investovat do zlata, mějte na paměti, že se jedná o dlouhodobou investici a je nutné počítat s výkyvy ceny.

Než se pustíte do investování, je důležité si důkladně prostudovat všechny dostupné informace a zvážit svá rizika. Nezapomeňte, že investování do zlata by mělo být součástí diverzifikovaného investičního portfolia.

Zde je několik tipů, jak investovat do zlata:

  • Nakupujte fyzické zlato. Můžete si ho pořídit u renomovaných prodejců zlata a drahých kovů.
  • Zvolte si správnou formu zlata. Zlaté mince a cihly jsou nejběžnějšími formami investičního zlata.
  • Diverzifikujte své investice. Neinvestujte všechny své peníze do zlata. Investujte i do jiných aktiv, jako jsou akcie, dluhopisy a nemovitosti.
  • Investujte dlouhodobě. Cena zlata v krátkodobém horizontu kolísá, ale v dlouhodobém horizontu má tendenci růst.
  • Neinvestujte více, než si můžete dovolit ztratit. Pamatujte, že investování do zlata je vždy spojeno s rizikem.

Investování do zlata může být chytrým způsobem, jak ochránit své úspory a diverzifikovat své investiční portfolio. Je však důležité dělat to s rozvahou a nakupovat pouze od renomovaných prodejců.

Publikováno: 13. 04. 2024 / Aktualizováno: 20. 04. 2024

Kategorie: Finance

Autor: Simona Jarošová