Chcete podnikat? S financemi to musíte umět...

Každý se chce do budoucna finančně zajistit na tolik, aby nemusel každé ráno vstávat do práce. Někdo vidí tu šanci v rozjezdu vlastního podnikání. Předem vás ovšem varujeme, že podnikatelská činnost nepatří mezi jednoduché procesy. Nemůžete si říct, že dnes začnete a bez znalostí se do toho pustíte po hlavě. Je potřeba vědět, co začátek podnikání vyžaduje, jinak vaše živnost nebo firma nevydrží déle než jeden rok. Zvlášť mladí lidé se pouští do rozjezdu, i přes to, že je blízcí varovali. Nejprve si nastudujte, jakých chyb se nejčastěji dopouštějí podnikatelé.

Podnikání musíte alespoň z části naplánovat

Říkáte si, že plán nepotřebujete? Mýlíte se. Pokud do podnikání vkládáte své finanční prostředky, už se pouštíte do velmi riskantní hry, která vás může stát nemalé peníze. Není to o tom, že do hry vložíte veškeré úspory a budete čekat, co se bude dít. Připravení lidé do svého rozjezdu mnohdy vkládají o dost nižší částky, než hodláte investovat vy, na trhu následně vydrží mnohem déle. V České republice neplatí pravidlo, čím více financí máte, tím je váš úspěch na dosah rukou. Ano, peníze hrají v podnikání svou roli, ale plán je kolikrát mnohem účinnější zbraní.

S financemi to musíte umět

Tento bod má toho relativně hodně společného s předchozím odstavcem. Máte plán, finanční prostředky a nastudovali jste si potřebné dokumenty? Pak máte na půl vyhráno a můžete jít na podnikatelský trh. Samozřejmě musíte vědět, v jakém oboru chcete začít podnikat. Každý obor se liší, a to i v oblasti počáteční investice. Když to s financemi nebudete umět, utratíte je za zcela zbytečné věci a ty na nejdůležitější už vám poté nezbyde.

Raději se déle zajímat

Vaši známí vám možná budou říkat, abyste na nic nečekali a pustili se do akce. Každým dnem se připravujete o peníze, ale opak je pravdou. Ne vždy je rychlá akce po hlavě tím správným řešením. Navíc jestliže nemáte žádné zkušenosti, máte dostatek prostoru se něčemu naučit jako zaměstnanec. Tímto způsobem můžete pochytit postupy, metody a zkušenosti.

Publikováno: 18. 03. 2019

Kategorie: Podnikání

Autor: Milena Dvořáková