Pořiďte si balkon a navyšte hodnotu svého bytu

Vlastníte dům nebo byt bez balkonu a rozhodli jste se, že byste si jeden zasloužili? Společnost Pekstra je Český výrobce závěsných ocelových balkonů i samonosných ocelových lodžií pro montáž na panelové i bytové domy. V oboru se společnost pohybuje již 20. let, rozumí vašim potřebám a nabídne pomoc při výběru i celkové řešení.

Proč si pořídit balkon či lodžii

Balkony a lodžie neodmyslitelně patří k teplým dnům, kdy nabízí prostor k usazení se na čerstvý vzduch a vychutnání si prvních jarních paprsků slunce. Pokud bydlíte v bytě a nemáte zahradu, kam je možné pověsit prádlo, balkon či lodžie také dobře poslouží jako místo pro sušák, na kterém můžete sušit prádlo, případně je možné sušit jej také na šňůrách připevněných na stropě balkonu.

Toto venkovní posezení nemusí sloužit pouze pro momentální užitek, ale také pro užitek budoucí. Pokud se momentálně nacházíte ve vlastním bytě, ale plánujete například stavit dům či si pořídit větší byt, protože byste rádi založili rodinu a současné bydlení je příliš malé, investice do balkonu zvedne celkovou hodnotu bydlení.

Ocelové balkony

Pro všechny typy domů či bytů se perfektně hodí klasické ocelové balkony. Nezáleží a tom, zda si přejeta balkon zrenovovat nebo vystavět nový, odborníci společnosti Pekstra si poradí v obou případech.

Na výběr máte mezi závěsným balkonem, balkonem kotveným stropními táhly, či atypickými balkony, které jsou vyráběny co možná nejblíže vaší představě.

Závěsné balkony mají vlastní nosnou konstrukci, která je tvořena bočním rámem ve tvaru čtverce, přivařeném k podlahové desce. Při výběru tohoto typu balkonu si budete moci vybrat z více půdorysových variant, liší se velikostí. Závěsné balkony nabízí mnohé výplně od skla, přes kovové šprušle až po plech.

Pro bytové domy, které nemají nosné obvodové zdivo, jsou doporučovány balkony s kotvením pomocí stropních táhel. V tomto provedení je možné dosáhnout celistvého vzhledu balkonu, který od stěny není odsazen mezerou.

V nabídce Pekstra naleznete také atypické balkony, díky kterým budete moci kombinovat rozmanité prvky a přizpůsobit tak balkon k obrazu svému.

Na různé realizace se můžete podívat na webu.

Publikováno: 05. 02. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Milena Dvořáková