Nejlevnější mobilní topidlo? Záleží, zda vám jde o pořizovací, nebo provozní náklady

Plánujete-li pořízení mobilního topidla, dobře si dopředu promyslete, zda vám jde o nízkou pořizovací cenu, nebo raději ušetříte na provozních nákladech. Nabídka je velmi pestrá a budete muset učinit zásadní rozhodnutí: vyberete si naftové, plynové, nebo elektrické? Seznamte se s výhodami jednotlivých typů.

Naftová topidla

Do výrobní haly, skladu, na staveniště, ale také do obchodu či výstavní haly jsou dobrou volbou naftová topidla. Teplo vyrábí z nafty nebo lehkého topného oleje a jejich provozní náklady jsou ze všech uvedených topidel nejnižší. Některá zařízení mají velmi vysoký výkon a k dalším nesporným výhodám patří tichý a bezpečný provoz. Podmínkou pro používání topidel s přímým spalováním je dobré odvětrávání prostorů, topidla s nepřímým spalováním vyžadují odvod spalin komínem.

Plynová topidla

Lidé, kterým jde o nízkou pořizovací cenu, volí plynová topidla. Oproti naftě je ovšem třeba počítat s vyššími provozními náklady. Spotřeba výkonnějších zařízení je poměrně vysoká. Na druhou stranu vám mohou imponovat výhody v podobě perfektní mobility či fakt, že i při plném výkonu je povrch zařízení studené. Naopak myslete na to, že budete muset průběžně měnit bomby s propan butanem. Produkce CO2 není velká, a tak je možné plynem topit i v méně větraných prostorách.

Elektrická topidla

Elektrické topidlo se jeví jako zajímavá volba do garáže, dílny a dalších prostorů, v nichž nelze topit plynem ani naftou. Skutečnost, že při provozu nespotřebovává kyslík a neprodukuje spaliny, je často rozhodující.

Elektřina sice není nejlevnější, nicméně kvalitní elektrická topidla mají vysokou účinnost. Mimo to jsou lehká, takže se snadno přenáší. Pomyslnou pihou na kráse může být absence modelů s vyšším výkonem.

Nevíte-li si s výběrem mobilního topidla rady, zeptejte se odborníků z eprofi.cz. Ochotně vás nasměrují na vhodný model, a v případě potřeby poradí také ohledně vysoušeče vzduchu či jiného zařízení z bohaté nabídky techniky.