Kvalitní přepravky jsou pouze z plastu

Skladování, a hlavně přepravování zboží je z logistického hlediska velmi náročnou záležitostí. Proto je nezbytné mít na správných místech vhodné lidi a samozřejmě používat i dostatečně dobré přepravky a bedny.

Ty hlavně musí něco vydržet. I proto se dnes vyrábí takřka výhradně z umělé hmoty.

Vysoká odolnost proti mnoha nebezpečenstvím

Standardní euro přepravka nevypadá jako nic moc, avšak zdání často klame. Jde o velice odolnou záležitost, která vydrží jak krátkodobý, tak i dlouhodobý mechanický nápor. Umělohmotné přepravky jsou samozřejmě také imunní vůči vodnímu živlu. Klidně mohou léta plavat v moři, a stejně budou po vylovení a vyčištění takřka okamžitě použitelné.

Plast je zajímavý také svou nezvykle silnou odolností proti některým druhům žíravin. Ty po něm prostě jen stečou a nezanechají na něm ani škrábnutí. Takto se však umělá hmota chová pouze při kontaktu s určitými typy kyselin. Jiné druhy ji naopak mohou zcela rozleptat.

Jednoduché čištění

Hlavně ve spedici je nezbytné bedny používat k přepravě různého druhu zboží, a proto by měly být co nejsnáze čistitelné. Dříve používané dřevěné verze v tomto ohledu docela plavou, jelikož dřevo obsahuje póry. V nich se snadno udržují různé nečistoty, a tím také zápach.

Plast na druhou stranu žádné póry nemá, a tudíž se nemusí drhnout tak dlouho jako právě dřevo. Naopak. Mnohdy stačí plastovou přepravku trochu očistit saponátem a opláchnout tlakovou vodou. Práce maximálně na pár minut.

Vhodný i pro popelnice

Z plastu se dnes vyrábí takřka všechno. Nikoho tedy asi nepřekvapí, že se tento materiál používá i k produkci nádob na odpad.

Ty jsou díky tomu lehounké a prakticky nezničitelné. Navíc, když se plast zásadněji poškodí, je v podstatě vyloučeno, že by se někdo mohl o vyčuhující část poranit. Kdo má ještě v živé paměti kdysi klasické kovové popelnice, ten ví, o čem je řeč.

Publikováno: 25. 03. 2023

Kategorie: Tipy

Autor: Milena Dvořáková