Jaké jsou výhody skupinového pojištění a pro koho se hodí?

Často slýcháme, že v jednotě je síla nebo že víc hlav víc ví. Všechna podobná úsloví a citáty přitom mají jedno společné: připomínají nám, že když něco děláme společně s ostatními, přináší nám to obvykle nějaké výhody. Platí to ostatně i ve světě obchodu a byznysu, kde prodej ve velkém dokáže třeba výrazně snížit kupní cenu. O výhodách skupin a kolektivů se ale můžete přesvědčit i ve světě pojištění. Slyšeli jste už o skupinovém pojištění? A nemohlo by se hodit zrovna vám?

Pojistit každého společně i zvlášť

Výhody skupinového pojištění jsou přitom rozmanité a najdou uplatnění u širokého spektra uživatelů, kteří mají na starosti větší množství jednotlivců, jež spojují stejné potřeby a zájmy. Využít ho mohou samozřejmě zaměstnavatelé pro své zaměstnance, ale hodit se může i mnoha dalším institucím.

Speciální podmínky skupinového pojištění pro potřeby svých členů nepochybně ocení různé spolky, ať už půjde o sportovní kluby, jednotky dobrovolných hasičů či zájmová sdružení, stejně jako školní, předškolní a jiná vzdělávací zařízení pro účely pojištění svých žáků, učitelů a lektorů.

Pokud totiž více osob vykazuje potřebu stejného či velmi podobného typu pojištění, bude skupinové pojištění v naprosté většině výhodnější oproti situaci, kdy by si stejné pojištění zřizovala každá jednotlivá osoba individuálně. Společné pojistné smlouvy lze navíc nastavit jak pro skupinové úrazové pojištění, tak třeba pro cestovní pojištění větších či menších skupin. Některé pojišťovny, jako například Kooperativa, nabízejí rovněž komplexní služby pro pojištění zaměstnanců a celých pracovních kolektivů.

Výhody skupinového pojištění

Více pojištěných lidí v rámci jedné pojistné smlouvy představuje pro klienty hned dvojí výhodu. V závislosti na velikosti skupiny mohou klienti dosáhnout na velmi výhodnou cenu pojištění, ale snadná je pak i následná správa skupinové pojistné smlouvy. Například počty pojištěných lze měnit – navyšovat či snižovat – dle aktuálních potřeb, a to bez zbytečných komplikací. Samozřejmostí je jednoduchá administrativa, kdy klienti mají vše zahrnuto v jedné pojistné smlouvě a do jedné platby.

Pojištění skupině přesně na míru

Skupinové pojištění lze pojmout také jako vítaný zaměstnanecký benefit, či jako užitečnou doplňkovou službu pro členy spolků, asociací a klubů. Pojišťovna je navíc dokáže připravit každému na míru podle konkrétních požadavků.

Sportovní kluby či spolky dobrovolných hasičů tak mohou svým členům například sjednat pouze úrazové pojištění, jindy zase mohou zájemci své členy pojistit na úraz i nemoc a jejich nejvážnější následky ve formě komplexního životního pojištění.

Na výběr klienti také mají, zda své členy chtějí pojistit dlouhodobě, například v podobě celoročního životního pojištění, nebo jen po dobu, kdy vykonávají vybranou činnost, tedy například formou úrazového pojištění během pracovní doby.

Publikováno: 12. 04. 2023 / Aktualizováno: 15. 04. 2023

Kategorie: Pojištění

Autor: Milena Dvořáková