Jaké elektro úkony zvládnete sami a na které už je třeba zavolat elektrikáře?

Elektřinu potřebujeme, o tom bez debat. Bez proudu si neuvaříme čaj, neposvítíme si, ani se nepřipojíme se na internet. Každý výpadek proudu, obzvláště pokud je nečekaný, nás proto přinejmenším zaskočí. Jak se při něm zachovat?

Za výpadkem proudu může stát celá řada faktorů. Jedná-li se o prasklou žárovka, určitě ji zvládnete vyměnit. Tu starou odšroubujte a místo ní do závitu našroubujte žárovku novou. Tu je každopádně dobré mít v záloze. Včetně moderních LEDkových. I ty totiž jednou doslouží, byť ve srovnání se žárovkami klasickými mnohem déle.

Zjištění problému

Jinak se budete muset zachovat v případě výpadku proudu v celém bytě či domě. Pokud k výpadku došlo ve večerních hodinách, tak se v první řadě podívejte z okna. Nikdo nesvítí? V tom případě problém na vaší straně a nezbyde vám nic jiného než čekat. Popřípadě zavolat svému poskytovateli energie a nahlásit mu poruchu.

Vyhozené pojistky

Pokud všichni ostatní svítí, problém bude u vás. V tomto případě byste měli zkontrolovat pojistky, respektive jističe. V případě, že nesměřují nahoru, tak je tam můžete sami vrátit, neboli je tzv. „nahodit“. Svítíte? Gratulujeme. Vše se vrátilo do normálu.

Kdy volat pohotovostní službu?

Pokud ne, nezbyde vám nic jiného, než se obrátit na odborníky, tedy na pohotovostní službu. V Praze je jednou z nejrychlejších pohotovostní služba Elektro Elefant (na internetu hledejte pod odkazem elektrikář pohotovost nonstop). Během dne k vám dojedou do hodiny, v nočních hodinách do hodiny a půl. Zjistí příčinu problému a ten odstraní. Čím si rozhodně budete moci být jisti, to je kvalita odvedené práce. V Elektro Elefant totiž zaměstnávají skutečné odborníky, kteří jsou nejenom pravidelně školeni, ale také přezkušováni. Právě jejich dlouholetá praxe v oboru je zárukou dobře odvedené práce u jejich zákazníků.

Spolu s pohotovostními službami v Elektro Elefant navíc navíc nabízejí i opravy elektrospotřebičů, výměny jističů, vypínačů, zásuvek a svítidel, revize, instalace a zapojení elektrospotřebičů a celou řadu dalších úkonů. Více informací najdete na odkazu pohotovostní elektrikář Praha.

Publikováno: 25. 03. 2023

Kategorie: Tipy

Autor: Milena Dvořáková