Češi utrácí za hračky pro své děti miliardové částky, ukázaly statistiky prodejnosti

Hračky v České republice sklízí velké úspěchy, a to díky dětem, které se nechají snadno ovlivnit reklamou. Na druhou stranou na tom není nic špatného, každý byl malý a jistě znáte ten pocit, kdy jste po nějaké hračce toužili. Předchozí rok dle statistik přináší nečekaná čísla. Proč jsou hračky na vrcholu a jaké jsou u dětí nejoblíbenější? Je pochopitelné, že nejziskovějším obdobím v oblasti hraček jsou převážně Vánoce. Rodiče se totiž snaží dohánět vše, na co během celého roku zapomněli. Pojďme se podívat na statistiky prodejů a oblíbeností u jednotlivých typů hraček.

Prodeje z hraček se zastavily v miliardách

Každým rokem se částky vydané za hračky zvedají. Důvodem je neustálý růst v tomto oboru a hračky už silně dokážou připomínat realitu. Vraťte se o několik let do minulosti, kdy takové vymoženosti, jako jsou dnes, zdaleka nebyly. Děti se stávají čím dál tím více ovlivnitelné a reklamy na ně působí pozitivně, alespoň co se týče hraček. Ať se jedná o televizní reklamy nebo ty venkovní, prodejny na to sází. Za minulý rok se tržby vyšplhaly k hranici 7 miliard korun českých. Berte prosím v potaz, že se jedná o hrubý odhad, což znamená, že se může lišit o několik procent oběma směry.

Neuvěřitelné množství hraček

Divíte se, za co rodiče utrácí své finanční prostředky? Vy sami kupujte svým dětem dárky pouze na narozeniny, Vánoce a za vysvědčení? Ptáte se svých přátel a ti jsou toho názoru, že by se děti neměly rozmazlovat? I přes to dosahují České tržby takových obratů. Otázkou ale zůstává, jaké typy hraček se nejvíce na těchto číslech podílí.

Nejprodávanější hračky v roce?

Největší úspěch v prodejnosti sklízí Dánská stavebnice Lego. Ta už je pár desítek let tou nejoblíbenější variantou a jak to, tak vypadá, tak ještě nějakou dobu rozhodně bude. Kromě Lega ale často rodiče sahali po Fidget Spinner nebo inteligentních hračkách. Ty dnes umí dokonale napodobit realitu.

Publikováno: 18. 03. 2019

Kategorie: Finance

Autor: Milena Dvořáková