Češi utrácí za hračky pro své děti miliardové částky, ukázaly statistiky prodejnosti

Hračky v České republice sklízí velké úspěchy, a to díky dětem, které se nechají snadno ovlivnit reklamou. Na druhou stranou na tom není nic špatného, každý byl malý a jistě znáte ten pocit, kdy jste po nějaké hračce toužili. Předchozí rok dle statistik přináší nečekaná čísla. Proč jsou hračky na vrcholu a jaké jsou u dětí nejoblíbenější? Je pochopitelné, že nejziskovějším obdobím v oblasti hraček jsou převážně Vánoce. Rodiče se totiž snaží dohánět vše, na co během celého roku zapomněli. Pojďme se podívat na statistiky prodejů a oblíbeností u jednotlivých typů hraček.

Prodeje z hraček se zastavily v miliardách

Každým rokem se částky vydané za hračky zvedají. Důvodem je neustálý růst v tomto oboru a hračky už silně dokážou připomínat realitu. Vraťte se o několik let do minulosti, kdy takové vymoženosti, jako jsou dnes, zdaleka nebyly. Děti se stávají čím dál tím více ovlivnitelné a reklamy na ně působí pozitivně, alespoň co se týče hraček. Ať se jedná o televizní reklamy nebo ty venkovní, prodejny na to sází. Za minulý rok se tržby vyšplhaly k hranici 7 miliard korun českých. Berte prosím v potaz, že se jedná o hrubý odhad, což znamená, že se může lišit o několik procent oběma směry.

Neuvěřitelné množství hraček

Divíte se, za co rodiče utrácí své finanční prostředky? Vy sami kupujte svým dětem dárky pouze na narozeniny, Vánoce a za vysvědčení? Ptáte se svých přátel a ti jsou toho názoru, že by se děti neměly rozmazlovat? I přes to dosahují České tržby takových obratů. Otázkou ale zůstává, jaké typy hraček se nejvíce na těchto číslech podílí.

Nejprodávanější hračky v roce?

Největší úspěch v prodejnosti sklízí Dánská stavebnice Lego. Ta už je pár desítek let tou nejoblíbenější variantou a jak to, tak vypadá, tak ještě nějakou dobu rozhodně bude. Kromě Lega ale často rodiče sahali po Fidget Spinner nebo inteligentních hračkách. Ty dnes umí dokonale napodobit realitu.

Napiš komentář

napsal Redakce

Něco dalšího o penězích

Půjčka bez zajištění

Podívejte se kolik si můžete maximálně půjčit bez zajištění.

Nejnovější komentáře

    Rubriky