Pyrolýza: dokonale propracovaný systém pro likvidaci starých pneumatik

O tom, že se staré pneumatiky hromadí na skládkách a mnohdy hyzdí i krajinu, není třeba se nijak zvlášť rozepisovat. Extrémně vysoká mobilita s sebou bohužel nese nejen zhoršování životního prostředí v důsledku emisí, ale právě i stále narůstající množství již nepoužitelných pneumatik. Jejich likvidace je natolik složitá, že mnohdy leží na skládkách dlouhá léta a neví se, co s nimi. Naštěstí existují společnosti, které v likvidaci pneumatik vidí výzvu a hledají moderní řešení, jak se s tímto problémem poprat a ekologicky je nejen zlikvidovat, ale navíc i zužitkovat. Jednou z takových společností je Uniprospe.

Uniprospe přeměňuje pneumatiky na cenné suroviny

Společnost Uniprospe na základě dlouholetých výzkumů vytvořila inovativní způsob zpracování starých pneumatik, který nese označení pyrolýza. Během tohoto procesu dochází při velkých teplotách bez přístupu kyslíku ke štěpení vazby v organických molekulách, a ze starých pneumatik tak vzniká plyn, uhlík a olej. Tyto komodity jsou celosvětově velmi žádané, a to jak nákup jich samotných, tak také pro své zpracování v cementárnách. A právě na cementárny společnost Uniprospe zacílila a získané suroviny zpracovává v cementárnách v České a Slovenské republice.

Investice s Uniprospe.eu se vám vyplatí

Proces pyrolýzy je velmi efektivní, zároveň ale také velmi náročný, a to zejména z pohledu technologií. Finanční náklady na vybudování fungující likvidace starých pneumatik jsou obrovské, a tak společnost Uniprospe vystavila dluhopisy, prostřednictvím nichž získává finanční prostředky nikoliv od bank, ale od soukromých osob – za což jim nabízí velmi dobré zhodnocení. Pokud máte volné finanční prostředky a rozhodnete se do jejích krátkodobých dluhopisů investovat, pak na vás čeká skvělý výnos. Investice s Uniprospe.eu se totiž vyplatí hned z několika důvodů – dluhopisy neváží investované peníze dlouhou dobu a zároveň poskytují pevnou úrokovou sazbou 9,5 % p.a. s výplatou úroků každého půl roku. Nominální hodnota jednoho dluhopisu je 30 000 Kč a splatnost investované částky již k poslednímu dni letošního roku.

Zajímáte-li se o nové technologie a ochranu životního prostředí, můžete se na obojím aktivně podílet. Stačí podpořit společnost Uniprospe nákupem jejích dluhopisů a můžete nejen přispět k likvidaci starých pneumatik, ale ještě při tom zhodnotit své úspory. A to se vyplatí.

Publikováno: 25. 03. 2023

Kategorie: Tipy

Autor: Milena Dvořáková