Proč nesmíte při práci na soustruhu podcenit měřidla a kalibry?

Obrábění kovových materiálů je velmi dynamickou a neustále se měnící oblastí, která vyžaduje perfekcionistický přístup. Postupem času vyhledávají klienti přesnější rozměry a rychlejší odevzdání zakázek, stejně jako větší kvalitu v každém ohledu. Jak se s těmito požadavky úspěšně vypořádat?

Nespoléhejte na stroj

Nejčastějším omylem je přílišné spoléhání se na správnou funkci vašeho zařízení. Ani nejlépe napsaný program a pečlivě zvolené i naměřené nástroje vám nezaručí stoprocentně bezchybný výsledek. Stačí totiž pouze nepatrná změna teplot, neviditelné obroušení nožů či špatně napsaná korekce, abyste v mžiku stvořili nákladnou katastrofu.

Z toho důvodu žádný kvalitní obráběč nezapomíná na nutnost neustálé kontroly jednotlivých obrobků. Nejedná se zrovna o nejoblíbenější úkol, ale je potřeba. Tím se dostáváme k nezanedbatelnému vybavení, jako je například třmenový kalibr, měřicí kroužky, dutinoměr, měřidla mikrometrická a celá řada dalších pomůcek.

Investice dělají zisky

Ve výsledku se budete muset seznámit s desítkami a desítkami normovaných kalibrů i měřidel. Jejich shánění nemusí být v dnešní době ničím složitým ani nákladným. Stačí jen vědět, kde a jak hledat.

Skvělou pomocí se vám stanou nejrůznější internetové obchody, kdy za zmínku stojí hlavně e-shop pod odkazem meridla.cz. Ihned po jeho otevření se před vámi objeví kategorie měřidel i kalibrů. Po jejich rozkliknutí dostanete možnost si během několika málo kliknutí objednat požadované položky a nechat si je doručit na preferovanou adresu.

Ne všechny zakázky počítají pouze s normovanými tolerancemi a rozměry, a proto se vám bude hodit i realizace pomůcek podle vašich specifických požadavků. Stačí se domluvit s danými profesionály a dohodnout si podrobnosti.

Publikováno: 25. 03. 2023

Kategorie: Práce

Autor: Milena Dvořáková