Co obnáší práce realitního makléře a pro koho je ideální?

Být realitním makléřem možná není snem mnoha lidí, leckdy se však jedná o velmi atraktivní práci, v níž se dá naplno využít kreativita, schopnost komunikovat s lidmi a spousta dalších vlastností. Když se navíc do činnosti zapojíte naplno, můžete si přijít na skutečně zajímavé výdělky.

Realitní makléř zdaleka netráví veškerý čas v kanceláři u počítače

V první řadě je dobré si ujasnit, že má realitní makléř práce opravdu dost, pakliže se jí věnuje na 100 %. Práce v realitách neobnáší jen samotný prodej nemovitostí, to je poměrně častým omylem laiků, kteří se domnívají, že plat realitního makléře obnáší pouze administrativu někde v kanceláři. Jde o mnohem víc. Musíte objíždět nemovitosti, osobně je ukazovat zájemcům, pracujete do jisté míry také jako finanční a právní poradce. V neposlední řadě je třeba být psychologem, abyste měli dar oslovit a zaujmout nejen případné kupce. Čím víc nemovitostí prodáte, tím samozřejmě můžete mít lepší výdělky a zisky.

Co je předpokladem k úspěchu v oboru?

Vždy je dobré se nejprve informovat o tom, jak se stát realitním makléřem. Úspěšný podnikatel v tomto oboru má mít především dostatek času a finanční rezervu. Je také nutná flexibilita. Určitě nečekejte nějakou stálou pracovní dobu, byť si schůzky s klienty a další činnosti lze do značné míry rozvrhnout dle vašich potřeb.

Práce v realitách je ideální pro lidi, kteří rádi komunikují s ostatními, nechtějí mít nudné a fádní zaměstnání, v němž by se nemohli rozvíjet a zdokonalovat. Pokud vám tyto vlastnosti nechybí, pak se skutečně může jednat o zajímavé řešení, jak změnit svůj život. Spojit se lze třeba s renomovanou společností RE/MAX Anděl, jež vám poskytne dokonalé zázemí pro rozjezd vlastního podnikání v oblasti realit.

Práce realitního makléře se dá provádět takřka kdekoliv v rámci České republiky. Nevadí, jste-li například z menší obce, pak je ale dobré mít k dispozici vlastní vůz, abyste byli dostatečně mobilní a mohli se bez problémů dostat k nemovitostem, jež budete svým budoucím klientům nabízet.