Pojištění při výkonu náročného povolání je rozhodně nutností

O tom, že dnešní pojišťovny nabízejí různé služby a nabídka se stále rozšiřuje, jistě ví snad úplně každý. Pojištění odpovědnosti v občanském životě je dnes už standardem, podobně jako životní pojistka. Velmi důležité je ale pojištění také pro ty, kteří denně řeší obtížné úkoly v práci a mají značnou zodpovědnost za sebe i za jiné. Existuje na dnešním trhu takový produkt? Samozřejmě, v západoevropských státech je velmi oblíbené, ale k našim zaměstnancům si cestu teprve hledá.

Celosvětová platnost, speciální varianta pro řidiče

Sjednat si jej můžete jednoduše po internetu, aniž byste museli být fyzicky přítomni na pobočce kvůli podpisu smlouvy. Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli ušetří čas a dodá sebejistotu i při výkonu náročného povolání. Může si jej sjednat jak jednotlivec, tak i celý pracovní kolektiv. Výhodou je celosvětová platnost bez nutnosti sjednávání připojištění, produkt je proto ideální i pro zaměstnance, kteří často cestují a nechtějí řešit na první pohled nepřehledné smluvní podmínky.

Pokud sedíte kvůli práci často za volantem, nabízí se tarif Řidič PLUS, jenž se vztahuje na provoz služebního auta bez ohledu na účel cesty – tedy pokrývá například i rodinnou cestu na nákup. Podmínkou zde však je, že vozidlo musí být havarijně pojištěno u libovolné české pojišťovny.

Zajímavé podmínky pro všechny generace

Pečlivé zkoumání pracovní náplně, otázky na věk, zdraví a podobně? Vůbec ne, pojišťovna ERGO řeší věci maximálně jednoduše a ví, že obsáhlá smluvní dokumentace všechny jen zdržuje. Spolehnout se můžete i na nízkou spoluúčast a pestré možnosti pojistné ochrany – k dispozici jsou ostatně hned tři různé varianty. Nezapomeňte pak na kombinaci s úrazovým pojištěním, které je také důležité, pokud vykonáváte fyzicky náročnou profesi.