Kde hledat nejlepší kávu, která vám rozjasní smysly nejen při práci?

Milujete tu omamnou vůni, která se line z hrníčku čerstvě uvařené kávy? Ten první horký lok, který probudí vaše smysly a zažene ospalost? Pak patříte mezi ty, kteří propadli kouzlu tohoto lahodného nápoje. Ale víte, jak si vybrat tu nejlepší kávu? Takovou, která pohladí chuťové pohárky a roztančí vaše chuťové buňky? Prozradíme vám to a přidáme i tip, kde nabízí prodej kávy prvotřídní kvality.

Řekněme si na rovinu, svět kávy je tak trochu jako džungle plná zrn, druhů a chutí. Můžete se snadno ztratit a sáhnout po nekvalitním produktu, který vás spíše zklame, než potěší. Proto je důležité vědět, na co se zaměřit.

Zlaté pravidlo zní: Preferujte kávu z pražírny! Proč? Protože právě tam se rodí ta magie, která promění obyčejná zrnka v chuťový poklad. Pražiči s láskou a péčí dohlíží na celý proces, od výběru surovin až po finální produkt. Díky jejich umění a zkušenostem si můžete vychutnat kávu v té nejvyšší kvalitě a s plnou paletou chutí.

A jak poznat dobrou pražírnu? Není to složité! Hledejte ty, které se pyšní čerstvě praženou kávou. Káva, která má za sebou cestu přes oceán a strávila měsíce v regálech supermarketu, už nikdy nebude chutnat tak, jak by měla. Naopak v pražírně si můžete být jisti, že si pochutnáte na kávě, která byla pražená jen před pár dny, maximálně týdny.

Dalším důležitým faktorem je druh kávy. Arabika a Robusta - to jsou dva hlavní typy kávových zrn, které se liší chutí, aroma a obsahem kofeinu. Arabika je jemnější, aromatičtější a méně hořká, zatímco Robusta má silnější a drsnější chuť s vyšším obsahem kofeinu. Většina milovníků kávy dává přednost Arabice, ale někteří ocení i robustní sílu Robusty.

Nezapomeňte se také zajímat o původ kávy. Země původu a podmínky pěstování hrají důležitou roli v chuti kávy. Každá oblast má své specifické klima a terroir, které se odráží v charakteru kávových zrn. Zkušení pražiči vám rádi poradí, jaký druh kávy se hodí pro váš vkus a preferovaný způsob přípravy.

A na závěr? Až budete hledat tu pravou kávu, která vás uchvátí a stane se vaším každodenním rituálem, nezapomeňte navštívit pražírnu Káva Monro. Od roku 2004 se s láskou věnují pražení 100% výběrové Arabiky z těch nejlepších plantáží světa. Praží kávu v pravidelných týdenních intervalech, takže si můžete být jisti, že si vždy vychutnáte tu nejčerstvější a nejkvalitnější kávu. Můžete si jí objednat online, anebo se vydat do kavárny v Jihlavě.

Káva Monro vám zaručeně otevře dveře do světa plného lahodných chutí a aromat. Tak na co ještě čekáte? Vydáte se na kávovou odyseu a objevíte kouzlo pravé kávy?

A pozor - pro akci u příležitosti oslavy 20let od vzniku a první registrace značky Pražírna kávy MONRO připravila slevový kód „20letMONRO“ který je již aktivní s 10% slevou (zatím časově neomezený, ale raději dlouho nemeškejte).


Publikováno: 23. 06. 2024

Kategorie: Tipy

Autor: Adéla Zadrobílková