Jak snadno zaparkovat v Praze?

Dojíždíte do Prahy, nebo dokonce v metropoli žijete? V tom případě určitě víte, že najít volné parkovací místo rozhodně není nic lehkého. Problémy s parkováním v centru velkoměsta se však netýká pouze Prahy, ale i jiných velkých měst. Volní místa jsou proto rozdělena na zóny, ve kterých se jako řidič dopravního vozidla musíte vyznat. Což může být pořádný oříšek, pokud nejste na parkovací opatření ve velkých městech zvyklí.

Ovšem věděli jste, že existují přenosná parkovací oprávnění na modré zóny? Protože právě oprávnění na residenční zóny vám může značně ulehčit parkování, kde dokonce lze měnit SPZ. V následujících řádcích vám prozradíme, vše co potřebujete vědět.

Co je Parkingcard a jak funguje?

Získejte celodenní parkování v zónách placeného stání díky parkingcard.cz. Na webových stránkách jednoduše zadáte, kterou městskou část potřebujete a vyberete dny, kdy chcete na místě parkovat. Následně vám vyskočí nabídka přenosných parkovacích karet, které jsou k dispozici. Jakmile si zvolíte parkovací kartu můžete volně využívat parkovací místa v celé městské části.

Nemusíte tak strávit hodiny nad hledáním kódu a kde parkovací místo zaplatit. Jednoduše si zaplatíte celodenní stání například například parkování Praha 8, a můžete využít jakékoliv volné místo v modré zóně ve vybrané městské části.

Celodenní parking v modré zóně přináší spoustu výhod. Především se totiž vyhnete placenému parkování, které je například jen na hodinu. Znáte to, máte zaplacené parkovací místo na hodinu, přetáhnete o pouhou čtvrthodinu a musíte znovu zaplatit. Parkování Praha 4 se obvykle platí kolem 60 korun za hodinu. Kdežto pokud využijete Parkingcard zaplatíte přibližně 400 korun, což je v porovnání s běžným placeným parkingem daleko výhodnější. Na Parkingcard.cz jen zadáte SPZ vašeho vozidla, e-mail a zaplatíte.  

Publikováno: 26. 01. 2023

Kategorie: Tipy

Autor: Milena Dvořáková