I jindy drahý software jde pořídit docela levně

Počítač má dnes doma víceméně každý a nikdo ho neprovozuje zcela bez softwaru. Ten většinou stojí nemalé peníze, avšak ty si člověk může ušetřit, když ví, kde nakupovat.

I ty nejlepší programy jsou totiž mnohdy k dostání za daleko výhodnější ceny než v licencovaných obchodech.

Programy zdarma nejsou vždy nejlepší možností

Existuje docela velké množství lidí, kteří programy nekupují vůbec. Jejich systém totiž není tvořen MS Windows 11 Pro či nižší verzí, ale Linuxem. Ten je k dostání zdarma a kupodivu funguje relativně dobře. Slovo relativně je vhodné si dát do uvozovek, jelikož Linux je v mnoha ohledech skvělý, v jiných ovšem nestojí za nic.

Zásadní však je, že tento operační systém je vcelku komplikovaný, a proto ho používají primárně lidé, kteří se pohybují v IT. Běžní uživatelé by se měli pro své vlastní dobro spíše spoléhat na produkty od Microsoftu. Ty jsou sice normálně dost drahé, avšak není problém je sehnat i výrazně pod cenou.

Levnější o více než polovinu

Běžně stojí Windows, případně MS Office 2021 Professional Plus pořádný balík, a ne každému se chce takovéto peníze vynakládat. Naštěstí dnes už ani nemusí. Stačí si jen najít prodejce, který nabízí programy v rámci druhotné licence.

Tyto programy si člověk samozřejmě přímo nekupuje, platí si jen za právo ne jejich užívání, tedy licenci. Běžně se zákazník docela prohne, ale když si zvolí druhotnou licenci, jeho peněžence se dost uleví.

Takto se dá nakoupit software, který byl dříve používán na korporátních počítačích. Dnes jsou již tyto stroje vyřazené.

Licence se pak přeprodávají dál až doputují k zákazníkům, ovšem za mnohem příjemnější cenu.

Žádné čekání

Koupě samotná je velmi jednoduchou záležitostí. Stačí se jen na zvoleném e-shopu zaregistrovat, zvolit si produkt, objednat a čekat, než připutuje aktivační klíč na mail. Celý proces je obvykle velice svižný.

Publikováno: 24. 10. 2023

Kategorie: Tipy

Autor: Milena Dvořáková