Bez cestovního pojištění raději necestujte ani po EU

Chystáte se do ciziny a nemůžete se dočkat, až si užijete vytouženou dovolenou? Chcete-li si z ní přivézt pouze ty příjemné zážitky, nezapomeňte na naprostý základ, bez kterého je cesta za hranice obrovský risk. Řeč není o ničem jiném, než o cestovním pojištění, které vám dodá pocit bezpečí, ať už jste kdekoliv. Základním principem tohoto nepovinného pojistného produktu je úhrada léčebných výloh v případě úrazu, onemocnění či dokonce smrti. Tím krytí nekončí, připojistit se dá i proti způsobení škody třetí osobě, ztráty zavazadel a dalších nešťastných náhod, které se ději dnes a denně.

Neopustíte EU? I tak je dobré se připojistit

Argument, že vám bude stačit průkazka evropského pojištěnce, je poněkud zcestný. Jistě, české pojišťovny vám sice proplatí ČÁST nákladů, ovšem se řídí sazbami, které platí u nás. Cena ošetření fraktury v jiných členských státech EU se od ošetření u nás liší a pojišťovna vám v rámci evropského pojištění proplatí pouze základ, který by pokryl náklady v tuzemsku. Cestovní pojištění se tedy v každém případě vyplatí i přesto, že necestujete nikam daleko. Vážíte-li cestu přes půl světa, je takřka povinností. Ceny kvalitních produktů se pohybují v desítkách korun na cen, což je mnohem přijatelnější, než několikasettisícový účet za repatriaci.

Pamatujte i na své auto

Cestujete svým vozem a máte obavy, že nezvládnete provoz, na který nejste zvyklí? Jiný kraj, jiný mrav a o dopravě to platí dvojnásob. Stejně jako v případě cestovního, i pojištění vozidel vám může vytrhnout trn z paty. Nechcete-li se zbytečně přeplácet, porovnejte si výhody jednotlivých produktů skrze kalkulačky, které jsou volně dostupné na internetu. Pojištění auta není zajímavé jen z hlediska krytí škod. Zahrnuje i spoustu nadstandardních služeb, které vám v případě potřeby usnadní situaci.

Publikováno: 10. 08. 2018

Kategorie: Pojištění

Autor: Milena Dvořáková